db_mysqli.php:fetch_array: 10tr:gonderilen parametre mysqli_result olmasi gerekirken False.
tikirdat:(showthread.php:1133:build_postbit)->(functions_post.php:911:run_hooks)->(class_plugins.php:142:thankyoulike_postbit)->(thankyoulike.php:2190:fetch_array)->

Table 'forums164.tikirdat_g33k_thankyoulike_thankyoulike' doesn't exist

Hayatımın fon müziği: Hospital Playlist Warning [2] Use of undefined constant userregdate - assumed 'userregdate' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 2 - File: inc/functions_post.php(531) : eval()'d code PHP 7.4.3-4ubuntu2.20 (Linux)
(showthread.php:1133:build_postbit)->(functions_post.php:531:eval)->(functions_post.php(531) : eval()'d code:2:error_callback)->(class_error.php:153:error)->

HAFTANIN SÖZÜ

"Dünyanın en yoksuI insanı, paradan başka hiçbir şeyi olmayandır." Arthur Schopenhauer

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hayatımın fon müziği: Hospital Playlist
bc782803-c6a7-43ae-9863-b249d7086ce3.jpg
İnsanları etrafında toplayan çok özel noktalar vardır. Bilirsiniz işte… Canınız sıkıldığında sevdiklerinizle bir sofranın etrafından toplanmak kadar iyileştirici bir terapi yoktur mesela. Ya da çok mutluyken açtığınız bir şarkı ve yatakların tepesinde dans etmek. Her dönemimizde hayatımızın bir fon müziği vardır elbet.O halde sözü çok da uzatmadan anahtar kelimeleri veriyorum: Eski dostlar, zorlu bir iş hayatı, duygusal iniş çıkışlar ve müzik! Bilin bakalım hangi dizinden bahsedeceğim? Tabii ki son zamanlarda Kore’de rekorlar kıran Hospital Playlist!

Ama her zaman olduğu ilk önce dizinin künyesini aşağıya bırakıyorum. 

*
Yönetmen: Shin Won Ho 
Senaryo: Lee Woo Jung
Oyuncular: Cho Jung Seok, Yoo Yeon Seok, Jung Kyoung Ho, Kim Dae Myung Jeon Mi Do, Shin Hyun Bin, Jeon Kwang Jin, Jung Moon Sung, Choi Young Woo, Ahn Eun Jin, Kim Hye In, Moon Tae Yoo, Kim Joon Han, Ha Yoon Kyung, Seo Jin Won, Choi Young Joon, Shin Do Hyun, Jung Jae Sung, Hong Suk Bin, Myung Jae Hwan, Kim Soo Jin, Lee Noh Ah, Kim Kap Soo, Jo Seung Yeon, Cho Yi Hyun, Bae Hyun Sung, Kwak Sun Young Kim Jun, Kim Hae Sook, Sung Dong Il
Kanal: tvN
Bölüm Sayısı: 12 
Tür: Medikal dram, dram,
Yayınlandığı Tarihler: Mart 2020 – Mayıs 2020
Netflix: Mevcut
*
Aslında bir süredir medikal dramalar izle(ye)miyorum. Çünkü, insanlar hayatlarını kaybediyor ve izlerken çok üzülüyorum. O yüzden tüm konsantrasyonu aşırı sevimli ve vıcık vıcık romantik dizilere vermişken Hospital Playlist ile gerçek hayata dönmüş gibi hissettim ve kişisel normalleşme sürecimi de başlatmış oldum.

Dizinin hikâye akışından bahsedecek olursam aslında hikâye beş yakın arkadaşın hayatlarının belli bir döneminin kısa bir özeti gibi. Üniversite yıllarından tanışmış, beraber okumuş ve beraber çalışan beş yakın arkadaş ve hepsinin beraber ve birbirinden ayrı özel hikayeleri. Bu özel hikâye sahiplerini elimden geldiğinde spoiler vermeden paylaşmak istiyorum.

Joon Wan (Jung Kyoung Ho) sivri dilli ve yetenekli bir doktor. Çünkü biliyorsunuz sivri dilli ve ucundan gıcık olmak aynı zamanda iyi bir doktor olmayı gerektirir. Herkese laf çakarken birden dünya tersine döner ve neye uğradığını şaşırırsın. Ik Joon (Jo Jung Suk) ise bu arkadaş grubun en arkadaş canlısı sanırım. Her arkadaş grubunda olan herkesle iyi anlaşan, anlaşmak için çaba harcayan sevgi kelebeği, sosyal bir çiçek. Ahn Jeong Won (Yoo Yeon Seok) grubun en hassası sanırım. Yapması beklenenler ile yaptıkları arasında sıkışan bir çocuk doktoru. Grubun en içine kapanık ismi ise Seok Hyeong.(Kim Dae Myung) Ama biliyorsunuz, yavaş atın tekmesi sert olur! Song-Hwa (Jeon Mi Do) ise grubun olmazsa olmazıdır. Çünkü kadın olmazsa olmaz! (Tabii ki “Kadınlar çiçektir.” geyiğine girmeyeceğim. Kadın, kadındır.) Ve Song Hwa olmazsa bu grup bir naneye benzemez. Grubun nefes aldıranı. Bunun yanın diğer yardımcı rollerde şampiyonlar liginden hallice. Tüm nev-i şahsına münhasır karakteri yazmaya kalksam… Olmaz. Ama araya: Kim Joon Han ismini sıkıştırıyorum. Çünkü biliyorsunuz, hormonlar.

Bu karakterler etrafında dönen hikâye örgüsünde, karakterler kendi içlerinde ve birbirleriyle de  oldukça uyumlular. Olan bilen her şey hayatın olağan akışı içinde olmayacak gibi olan ama olan işler.  Ne olacağını, kimin az çok ne tepki vereceğini tahmin ediyorsunuz ancak bir yandan da ters köşe gelecek mi diye tetiktesiniz. Aşk gibi, arkadaşlık gibi. Bile bile tutarsızlık, delilik ve sonsuz güven hali.

Aslında geçirdiğimiz süreçten mütevellit, içinde hasta, hastalık, doktor görmek istemediğimiz bir dönemdeyiz. Ama Hospital Playlist dizisini sadece medikal drama kategorisine sıkıştırmak da haksızlık olur diye düşüyorum. Yukarıya döktüğüm karakterlerin bir kısmı ve hepsinin hasta dışındaki hayatları, duygusal iniş çıkışları, birbirleriyle olan ilişkileri bu dönemde medikal dramayı gözümüzün içine sokma anlayışına karşı oldukça mesafeli. Çünkü asıl önemli olan temelleri sağlam atılmış arkadaşlıklar, insanların birbirlerine duydukları saygı ve aşk. Genel geçer dizi klişelerine çok bağlı olsam da Hospital Playlist dizinde her dramada olmayan ve aynı zamanda olan bir sihir var.

Anladığımız türden dizi çiftleri ya da fenomen oluştururlar mı? Bana kalırsa böyle bir iddiaları yok bile. Zaten birbirine denizci düğümü ile bağlanmış arkadaşlık ilişkilerinin daha çok ön planda olduğunu düşündüğüm bir hikâye örgüsünde buna ihtiyaç da yok. Çünkü içerik zaten yeterince doyurucu.

Peki sizce aynı dili konuşmak mı, aynı hissi paylaşmak mı? Şimdi size dört isim veriyorum: Yoo Yeon Seok, Jung Kyoung Ho, Shin Won Ho, Lee Woo Jung. Bu dört isim farklı kombinasyonlarla farklı dizilerde ekran önünde ve arkadaşında gördüğümüz isimler. (Gerçek Kore dizisi severlerin gözlerinden kalpler çıkıyor.) Hospital Playlist’in başarısının sırrı sanırım biraz bu. Enerjisi birbiriyle tutan, birbirine çoktan alışmış farklı ekip ve kombinasyonlarından böyle güzel sonuçlar çıkıyor. Özellik Shin Won Ho, Lee Woo Jung ikilisinin ekran önünde nasıl parlattığı hikayeleri izleyebilmek, onlara has dokunuşları hissetmek mutluluk veriyor.

İşte bu kalabalığın farklı farklı tek bir hikayesini izliyoruz Hospital Playlist dizisinde. Ve bu diziyi daha özel hale getiren ise içine serpiştirilen birbirinden özel şarkılar. Her hisse, her duruma ait en özel parçalar. “Best of” Çünkü bu bir “playlist”
*
Özetle; Hospital Playlist, son zamanlarda Kore ve dünya ekranlarında yayınlanan en iyi dizilerden biri olarak 2020 yılına damgasını vurdu. Ekrandaki izlenme oranları, Youtube’daki izlenme sayıları da bunun ispatı zaten. Hospital Playlist ile hayata dair her şeyi gördüğümüz, hislerimizin eşsiz ve özel olduğu bir kez daha hatırlatan özel bir hikâye. Başından sonuna kadar işin kalitesi aşr-ı âlâda!
*
Lafı çok uzatmadans Hospital Playlist dizini izleyecek herkese iyi seyirler diliyor ve dizinin de “playlist”inde yer alan With My Tears parçasını hemen aşağıya bırakıyorum.  

yazan: Duygu Tombak
kaynak: ranini.tv 
82688081_3749748_4241322423441.gif
Ara
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping