db_mysqli.php:fetch_array: 10tr:gonderilen parametre mysqli_result olmasi gerekirken False.
tikirdat:(showthread.php:1133:build_postbit)->(functions_post.php:911:run_hooks)->(class_plugins.php:142:thankyoulike_postbit)->(thankyoulike.php:2190:fetch_array)->

Table 'forums164.tikirdat_g33k_thankyoulike_thankyoulike' doesn't exist

Bilirsen unutamazsın, aşikârı saklayamazsın* Warning [2] Use of undefined constant userregdate - assumed 'userregdate' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 2 - File: inc/functions_post.php(531) : eval()'d code PHP 7.4.3-4ubuntu2.20 (Linux)
(showthread.php:1133:build_postbit)->(functions_post.php:531:eval)->(functions_post.php(531) : eval()'d code:2:error_callback)->(class_error.php:153:error)->

HAFTANIN SÖZÜ

"Dünyanın en yoksuI insanı, paradan başka hiçbir şeyi olmayandır." Arthur Schopenhauer

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilirsen unutamazsın, aşikârı saklayamazsın*
bac63ac5-3474-47ad-905c-1ccb8eeabc90.jpg
İstanbullu Gelin’in 47. bölümü son haftalarda izlediğimiz bölümlere göre nispeten düşük bir tempodaydı diye düşünüyorum. Yine güzeldi, yine çok severek izledim ama geçen haftalardaki kadar bolca ağlamakla gülmek arasında gidip geldiğim ve buna da hayran kaldığım bir bölüm değildi, belki son sahnesi hariç. Faruk’un Adem’e gidip Halim’i tekrardan ortaya çıkaranın kendisi olduğunu itiraf etmesinden bahsediyorum tabii. Oraya gelene kadar neler geldi başımızdan onca onlara bir göz atmak isterim.

Faruk ve Akif’in Halim’le Adem pazarlığı yaptığı videoyu izleyen Süreyya çok haklı olarak delirdi önce, öfkelendi, kendini kandırılmış ve aldatılmış hissetti, Faruk’u hiç tanımadığını düşünüp (bunda çok da haksız sayılmaz) korktu, karnındaki bebek olmasa bir kere daha çekip giderdi belki. Süreyya’nın hislerini anlamak ve ona hak vermekle birlikte onun bir kere bile Faruk’u dinlememesini pek makul bulmadığımı söylemek isterim. Adem’in hayatlarına ilk girdiğinde pek de dostane niyetlerle girmediğini ve ne Faruk’un, ne Esma Sultan’ın ne de Boran Ailesi’nin herhangi bir ferdinin (Fikret hariç ki o da abisini yaralamak için yapıyordu bunu) Adem’e yakınlık duymadığını biliyoruz. Faruk’un ne kadar höt zöt bir adam olduğu ve her şeyi kontrolü altına almadan yaşayamadığı gerçeği de cepte.  Bütün bu bilgiler ışığında Faruk’un Adem konusunda bir zamanlar bu takım girişimlerde bulunmuş olmasına Süreyya nasıl bu kadar şaşırabildi, işte bunu anlamıyorum. Osman’ın böyle bir videosu çıksa tamam çok şaşıralım oturup da Faruk’a şaşırmıyorum açıkçası. Süreyya’nın da kızması normal elbette ama Faruk’a Adem’i gerçekten sevmeye başladıktan sonra bu planı iptal ettiğini anlatacak kadar şans tanımalıydı bence, bugüne kadar izlediğimiz Süreyya tanırdı daha doğrusu. Bununla yüzleşmek zorunda kalmak ağır geldi anlıyorum ama bu yüzleşmede biraz da geç kalındığı için mi bu kadar ağır geldi acaba?

f2ce740c-89f3-48b8-85d5-b12652da4282.jpg
Bir soluklansa mıydın?

Hele bir de daha onunla konuşmadan mevzuyu Dilara’ya anlatmasını iyice manasız buldum. Anlıyorum, mektup olayında dili yandı ve kardeşini kaybetmekten korkuyor ama bu yaptığı Dilara’ya iyilik mi kötülük mü bilemedim açıkçası. Şimdi misal Adem’in bunu çoktan öğrenip ona söylemediğini duyunca ne yapacak Dilara? Adem’in hayatındaki yerini bir kere daha sorgulamayacak mı? Hele bir de Adem’in annesine gidip ona bir Boran konağı vadetmesi karşısında ne hissedecek? Bir de eklemek isterim ki Dilara bile Faruk'u dinlemek konusunda Süreyya'dan daha makul davrandı, kayıtlara geçsin.

57d84f4f-cf6c-44e0-b458-df045ea4cb63.jpg
Sanmam ki o villalar şapşiklik maaşıyla tutulsun 

Akif’in Adem’e kurulan kumpasın içinde olduğunu duyan Senem’in tepkisi de aşırı değil miydi sonra misal? Yani Adem’e yapılan doğru demiyorum tabii de bu adamların bu tip adamlar olduğunu yeni mi fark etti? Sorsa biz ona söylerdik Akif’in Boranların her türlü kirli işine baktığını. Beli tabancalı mafya muamelesi yapmayayım tabii şimdi Akif’e de ama Senem’in ‘Benim yanımdaki şapşik kim, sen kimsin?’ diye bu kadar şaşırmasını abartılı bulduğumu söylemek isterim. Faruk’un sağ kolu olmanın görev tanımında sanmam ki şapşiplik yapmak yazıyor olsun.

eb9c9dbd-d7b0-457b-aeeb-defe14372fee.jpg
Yolunuz açık olsun da İpek'in kıyafetinin çirkinliği kalp ben

Gelelim Küçük Boran’ın vedasına. Berkay Hardal’ın diziden ayrılması sebebiyle Murat ve Bade’ye apar topar veda etmek zorunda kaldığımızı biliyorum ama keşke Birmingham’da Erasmus’a gitmekten daha uzak bir vesile bulunsaydı zira zengin konağın oğlunun Erasmus’a gitmesi bu kadar ağlanacak değil ancak neşelenilecek bir durum olabilir, Esma çok istiyorsa alsın Garip’i her hafta gitsin ziyaretlerine. Sterlin 6 liraya dayanmışken Bade’nin dil okuluna yazılması ve kendisinin de değişim programında takılmasını kendi ayaklarının üzerinde durmak olarak değerlendiren Murat giderayak son manasızlığını da yaptı ama artık aramızda olmadığı için kötü şeyler söylemeyelim, yolları açık olsun Bade ve Murat’ın.

051c6239-d978-4a3d-8bed-12611b371e46.jpg
Hayat senden umudunu kesmemiş demek komple 

Bölümün en net hareketi Faruk’un Halim’le işbirliği yaptığını Adem’e söylemesiydi. Şimdi diziden tek beklentim, herkesin birbiriyle barışması ve suçun bu videoya dünyadaki herkesten daha fazla anlam yüklemiş olan İpek’e kalması. Bakalım Adem kararını hangi taraftan yana kullanacak? İyi seyirler dilerim.
yazan: Zeynep Gönenli
kaynak: ranini.tv
82688081_3749748_4241322423441.gif
Ara
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping