db_mysqli.php:fetch_array: 10tr:gonderilen parametre mysqli_result olmasi gerekirken False.
tikirdat:(showthread.php:1133:build_postbit)->(functions_post.php:911:run_hooks)->(class_plugins.php:142:thankyoulike_postbit)->(thankyoulike.php:2190:fetch_array)->

Table 'forums164.tikirdat_g33k_thankyoulike_thankyoulike' doesn't exist

İlişki Durumu Karışık: Dizi-Yorum Warning [2] Use of undefined constant userregdate - assumed 'userregdate' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 2 - File: inc/functions_post.php(531) : eval()'d code PHP 7.4.3-4ubuntu2.20 (Linux)
(showthread.php:1133:build_postbit)->(functions_post.php:531:eval)->(functions_post.php(531) : eval()'d code:2:error_callback)->(class_error.php:153:error)->

HAFTANIN SÖZÜ

"Dünyanın en yoksuI insanı, paradan başka hiçbir şeyi olmayandır." Arthur Schopenhauer

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlişki Durumu Karışık: Dizi-Yorum
6156ab92-faa3-4b92-a02e-2ca112504be2.jpg
DİZİ-YORUM
İlişki Durumu: Karışık
SEZON 1 Bölüm 31

b82b413d-e153-4ec3-9a67-b673e11b0b21.jpg
Ayşegül'ün ağlamalarına alışkınız da Can'ın bir damla gözyaşı ciğerimize oturdu.

İlişki Durumu Karışık: Yalnızlık kimin icadı?
Duygu Tombak

“Kuş olsun, insan olsun
Yalnızlık sevmeyi bilmeyenlerin icadı…” 

Edip Cansever

Bayılırım. Tıpkı yukarıdaki iki dize gibi güzel olan her şeye, ben de herkes gibi bayılırım. Tıpkı İlişki Durumu: Karışık dizisinin otuz birinci bölümü gibi… Doğru ilham almasını bilince diziden Edip Cansever’e vardım, daha ne?!

180631ac-22eb-4150-a768-996e04d12232.jpgHamilelik şeysi bittiiiii. Bunlar mutluluk gözyaşları!

Eğri oturup doğru konuşmak gerek. Elif’in neredeyse 12 hafta süren Elif’in hamilelik “macerası”ndan cümleten sıkılmıştık. Ayşegül’ün Elif’e tanıdığı kırk sekiz saat bile fazla gelmişti. Bu tezgâh ha bu hafta ha önümüzdeki hafta derken Mediha-Elif-Naci (ucundan kenarından Murat) ortak yapımı olarak bitirdiler. Cümleten geçmiş olsun.

f479093c-07e7-4df9-a806-ed7a63f6bffd.jpgDoğruların peşinden...

Yalnız o iş öyle kolay biter mi sandınız? Bu işin Ayşegül’ün başına patlayacağını fragmandan anlamıştık. Mediha ve Elif’in ne kadar entrikaperver karakterler olduğunu biliyorduk da… Bu kadarını hiç birimiz tahmin etmemiştik. Suçu Ayşegül’ün üzerine atarak entrika seviyelerini bir basamak daha yukarı çektiler. “Bunlaaaağğğğrrrr” diye başlamaları yakındır. Böyle yalan dolan pek Elif’in çapı işler değildi. Mediha ile takıla takıla ayarları bozulduysa demek ki. Aslında Mediha’nın da kötü olduğuna inanmak istemiyorum. (İçime saftorik Can Tekin kaçtı.) Ayşegül'e duyduğu bu sinirin mutlaka bir açıklaması olmalı. Yoksa durduk yerde bir insan başka bir insana neden bu kadar büyük kötülük yapar. 

Ayşegül, Efe-Ece çiftinin kendisini kandırması dahil, hiç bu kadar zor durumda kalmamıştı. (Şimdi kocaman bir A M A diyeceğim.) Ama bu işin bir suçlama olarak Ayşegül’e kalması demek, ilerde Ayşegül’de derin yaraların açılması demek. Zaten birbirlerine uzun süredir bileylenen Elif ve Ayşegül’ün gırtlak gırtlağa gelmesi demek. Murat’ın da artık topun ağzında olması demek. Can’ın Ayşegül’ü böyle bir konuda dinlememesine ise müsait bir köşede şaşıracağım. Basiret bağlanması böyle bir şey olmalı. Yoksa Can böyle şey yapmaz ya. (Hikâyenin böyle akması bize başka maceraların kapısını açacak arkadaşlar, sakin.)

a2f7599a-49d2-4244-a4a2-7032b8957bff.jpgHer şeyi Gülendam ile İsmail Dede'den beklememek lazım, Ayşegülcüğüm! Ekşın, ekşıııın! 

Can ile Elif arasında dağlar kadar bir iletişimsizlik var. Aynı frekansta değiller. Bu konuda hemfikiriz, değil mi? Can’ın Ayşegül’e doğru gittikçe çekmemesi işini, alışık olmadığım için, yadırgadım. Her söylenene inanacak kadar iyi niyetli olmasından mı, Elif’in eşi olmasından dolayı bir koruma içgüdüsü mü bilmiyorum ama Can ya CAN!!! Hoş, Can eskiden de pek dinlemez, dinlese de ciddiye almazdı Ayşegül'ü. Hatırlamıyor musunuz, başlardı, Ayşegül, Can'a sevdiğini söylerken Can nasıl da gülmüştü Ayşegül'ün suratına suratına. 

6ea0798e-1054-4c90-9f0b-b92d05a66bc2.jpgSizce, Murat ve Ayşegül nasıl? Aynı frekans mı? 

c892d84f-738a-4883-a627-883890be226c.jpgDede gibi dede...

Gençler kendi aralarında oynaya dursun ipin ucunu İsmail Dede yakaladı. İso’nun sosyal hizmetlere verilmesi konusunda da son noktayı İsmail Dede koymuştu. Çünkü ne varsa İsmail Dede’de var. Naci’nin şüpheli hallerini, Mediha’nın panik durumlarını, Ayşegül ve Gülendam’ın anlattıklarıyla birleştirerek bu işi çözse çözse İsmail Dede çözecek. Kaldı ki Can’ın kulaklarını dört açıp dinlediği en birinci isim de İsmail Dede. Açın da bir İsmail Dede’den bir şeyler öğrenin.
İlk zamanlar Murat’ı yerlerden göklere taşırken içimden “Acaba?”lar geçiriyordum. Bir insanın bu kadar süper kahraman olabileceğini aklım hayalim almıyordu. Murat’ın Elif’in oyununu öğrendikten sonra takındığı tutum zaman içerisinde en süper kahraman Muratların bile içlerinde bir yerlerinde bir oyuncu olduğunu göstermişti. Bu hafta Murat’ın Ayşegül’e kurduğu cümle ise Murat’ın Ayşegül’e duyduğu aşkın ( :( ) özeti gibiydi: Bu yalan ortaya çıktıktan sonra Can’a dönmenden korkuyorum. Bu cümle, Ayşegül ile mutluluğa giden yolda Murat’ı haklı çıkarmayacaktır. Hatta Murat’ın evlenme konusundaki ısrarını da sakladığı sır ortaya çıkmadan nikâhı basmak istemesine yoruyorum, net! Fakat bir yanımda "Murat vicdanlı adamdır, Ayşegül’ün böyle bir suçlama ile karşı karşıya kalmasına gönlü razı olmaz, her şeyi dökülür." diyor. Bekleyip göreceğiz. (Evet, hala Muratçıyım.)

Bu kadar olay oluyor. Bunca şey arasında Mediha’nın dilinin tutulmasını anlayamadım. Taa ki bülbül suyuna kadar. Çünkü bülbül suyu dendiğinde aklıma Beş Kardeş gelir. Ardından bir “Ben âşık oldum” patlatırım. Fırsattan istifade Ayşen Gruda ile yeniden karşılaşmamızdan bahsetmiyorum bile. Neyse, orayı çok kurcalamayacağım çünkü gülerken yarılma kotamı Tuna Kiremitçi’li, toplantılı sahnelerde doldurmuş olma ihtimalim var.

5d7fb983-a99c-4469-9c8c-78cfa03d300d.jpgBu dizide Tuna Kiremitçi'yi delirttiler.

2e3a6604-c77a-4dfe-9698-34df2e4d225f.jpgTuna Bey kusura bakmayın. Bizim çocuklar böyle... Misafir gelince ŞIMARIYORLARRR. 

Yüzde binbeşyüzbinonaltımilyon kez eminim ki İlişki Durumu: Karışık’ın en keyifli konuşmalarına bu bölüm şahit olduk. Handan-Can, Handan-Can-Tuna Kiremitçi, Handan-Can-Tuna Kiremitçi-Ayşegül-Murat’lı sahneler muhteşemdi. Bi’ bırakmıyorlar ki Tuna Kiremitçi, Ayşegül’e edebi açıdan yardımcı olsun. Ayşegül’ün evinin camından içeriyi kesmelerine ise fragman bu yana gülüyorum. Yalnız Tuna Kiremitçi’yi aynı gün içerisinde iki kere kaçırabilmek de büyük başarıdır, öyle herkes yapamaz ki o da bizim çocukların farkıdır, lütfen! Ayşegül'ün kitabının konusu da bir yerden tanıdık geldi de bulamadım. ^.^

ed1a83fd-7881-4122-9255-7c098373a77f.jpgBöyle çok güzelsiniz.

Sanırım bu sahneleri bu kadar güzel yapan Can ile Murat arasındaki rekabetin en eğlenceli halini izlemiş olmamız. Dünyanın en tatlı kıskanan adamları. <3

0fba7ab9-5ef2-4316-8b7c-37c1d22f8222.jpgOooo çekirdekli gıybet seansı. 

Bir de Gülendamımız var. Gülendam’ı unutabiliriz ama ona yapılanı asla. İyi ki Ayşegül var da kızcağız işinden gücünden olmadı. Hatta Gülendam da iyi ki geldi, iyi ki var. Gitseydi üzülürdüm. Daha Ece-Efe’yi sindiremedim. : (

İsmail Dede, İso ve Gülendam, İlişki Durumu: Karışık dizisinde akıl sağlığı yerinde olan ender karakterlerden. Onları koruyalım, kollayalım. Ama Gülendam’da da “karışık” hallere bir yatkınlık var. Aman ablaaaaam, sen uyma bizim delilere. ^.^

Başlığın cevabını zaten seneler önce Edip Cansever vermiş. “…Sevmeyi bilmeyenlerin icadı…” Severken canını çıkartmak diye de bir şey var. Mesela Elif, Can’ı öyle sevdi ki Can’ın hayatının akışını değiştirdi. Sonra Murat… Ayşegül’ü çok severken o tertemiz ellerine yalan bulaşmadı mı? Peki, ya Can? Elif’i seveceğim derken hangi yalanın doğrusunu kaçırdı gözünden? İşte yalnızlık hep böyle severken canını çıkartanların, sevmeyi bilmeyenler icadı…

(Romantik hallerden çıkış.)

Zaten tüm bunlar olmasaydı bizde bu hikâyeye bu kadar inanmazdık. Can’a üzülmez, Elif’e kızmaz, Ayşegül’e yükselmez, Murat’a şaşırmazdık.

Bizi bu güzel hikayeye inandıran ellerinize, kollarınıza, emeklerine sağlık. Herkese kalp!  

ranini.tv
82688081_3749748_4241322423441.gif
Ara
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping